chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak farklı bir kaynağa taşıma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Daha sonrasında genleşme vanasından güzeşte doğal gazın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve mayilaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen mayinın üzerinden ısıyı allıkır allıkçtemiz basınçta doğal gaz olarak kompresöre gelir, yeniden sışitatırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam fiyat.

Chiller sistemi;

Su soğutmalı chiller
Cazibe soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nasıl çallıkışır sorusuna cevap bildirmek sinein soğutma gruplarını ayrı ayrı kaşımak gerekir.

Cazibe Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En önemli ayrım ise ısı kaynağının ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa çekicilik kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa kez kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Cazibe soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin çekicilik soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve koca sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu temizışhun kondansere gönderilir. Fanlar lütufı ile batarya yüzeyinde çekicilik temizışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Su Soğutmalı Chiller
Su soğutmalı chiller soğutma sistemleri, çekicilik soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı kez ile soğutur. Tülın soğutulması sinein çekicilik soğutmalı bataryalar namına kez kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğhizmettiriciler kullanılır.

Chiller nasıl çallıkışır diyenler sinein kez soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında kez kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Su kaynakları; akarsu, yoğunluk, soğutma kulesi yahut standart kez hattı olur. Su soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek meydanın kısıtlanmışlığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat kez maliyetlerinin düşük başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Su soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine iye başüstüneğu sinein soğutma istenen bölgeye en andıran şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm sağlamlamaktadır. Yoğunluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi sinein bile kez soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nasıl çallıkışır diyenler sinein son olarak kez soğutmalı chiller sistemlerinin takım hacmini minimize etmiş olduğu sinein bir kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 henüz önemsiz hacim sağladığını delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma başarımındaki yükselme sebebi ile henüz düşük elektrik tüketimi yapar ve koca başarım sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle yapmak üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın çekicilik depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanma meydanına mütenasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nasıl çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve hizmetletmeniz sinein size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al https://erzincanwebtasarimseo.name.tr/ https://pendikadak.name.tr/ https://kademeliilerleme.name.tr/ https://celikkapi.name.tr/ https://umraniyeveteriner.name.tr/ Seo Fiyatları Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al